Vittorie - část první

2. dubna 2015 v 0:23 |  Vittorie


Dlouho jsem se necítila tak sama. Myslím… posledních pár let jsem skoro pořád sama. Občas mám pocit, jako bych ani neexistovala. Nikdo by si nevšiml, kdybych zmizela. Nebo snad ano? Hay je pořád pryč, buďto ve škole, nebo se svými kamarády. Ona mi tvrdí, že žádné kamarády nemá. Ale kde by jinak trávila volný čas, když ne doma?
Jediný kontakt, který mám, je ten s mým učitelem a s babičkou a dědou. Přijde mi, že sem nepatřím. S mudly si nerozumím a vím, že i kdybych s někým navázala vztah, ať už přátelský, či bližší, nikdy mu nebudu moct svěřit úplně všechno. Nebo bych možná mohla, ale neudělám to. Vím, jak dopadlo manželství mých rodičů. Táta prostě nemohl unést všechna ta kouzla a věci okolo nich. Možná se cítil sám. Ale pořád mohl uniknout do světa mudlů. Já nemám kam utéct.
S Hay jsme si svěřovaly úplně všechno. Nikdy jsem neměla bližší kamarádku. A teď?
Teď se můžu svěřovat leda sešitu, který mi na to nikdy neodpoví. Už pět let se naše rodina pomalu rozpadá. Hayley tu není. Mamka je pořád zavřená v pracovně. Někdy ani nereaguje na klepání či volání. Stará se o nás. Máme všechno, co potřebujeme, a dokonce snad i víc, než potřebujeme. Kdybyste se ale vydali hledat typickou rodinnou atmosféru, u nás byste jí nenašli ani po málu.

Nevím, jak dlouho tohle ještě vydržím. Tyhle prázdniny se se mnou Hay přestala bavit úplně. Dřív jsme alespoň sdílely společný názor na tu mamčinu izolaci od celého světa. Ale potom najednou odmítala zavést na mamku řec. Ze dne na den. Buďto mi něco tají, nebo už to s mamkou vzdala. Já ale nevěřím, že by po našem taťkovi zavrhla i mamku. Taková ona přece není, nebo ano? Já nevím. Přijde mi, že už ji ani neznám. Tohle je poslední rok mého soukromého doučování. K čemu mi jsou kouzla, když je nemůžu ani pořádně používat? Jsme tu jak v úkrytu. Tenhle rok to ještě vydržím. Potom si mohou říkat co chtějí, ale už mě tu neuvidí. Seženu si práci a odstěhuju se někam, kde se nebudu muset stydět za to, kdo jsem. Možná se mamka stydí. Možná to je důvod, proč se zavírá v pracovně. Možná si myslí, že selhala, nebo jí jednoduše přeskočilo. Mám pocit, že se to nikdy nedozvím.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama