Vydává se Clapham za Curtise?

3. června 2013 v 1:08 | Hayley |  1.ročník
Deníčku..
*roztřeseným písmem*
Tenhle den byl tak děsivý a neuvěřitelný, že se mi to sem vlastně ani moc nechce psát. Ale musím. Musím to všechno napsat, jinak mi z toho všeho asi brzy praskne hlava.
Matt tu už chrní, ale já z toho nemůžu spát. Prostě to nejde. Je to tak neskutečné.
Dnes nás totiž napadlo něco opravdu šíleného - budeme sledovat Claphama, toho inspektora! Ano, myslí, že to byl dobrý nápad, ale asi jsem viděla víc, než jsem chtěla.
Ukázal se na obědě, jenomže tam vysedával hrozně dlouho, a tak jsme na něj čekali ve Vstupní síni. Asi po 10ti minutách opravdu vyšel ven. Vydali jsme se za ním, ale nic zajímavého se nedělo. Sedl si na lavičku u knihovny a otevřel si nějakou knížku. Matt se schoval za jeden roh, já za druhý. Asi deset minut se nic nedělo. Potom šla okolo Cari a zastavila se u něj.. málem nás prozradila. A potom.. se stala ta příšerná věc. Claphamovi najednou povyrostly vousy a vlasy. Když jsem to viděla, musela jsem si zakrýt pusu, abych nezačala křičet - Clapham vypadal úplně stejně jako Curtis. Ale úplně, když jsem si odmyslela oblečení.


Cari tam jen tak chvíli stála a zírala a pak se rozeběhla pryč. Clapham se jí snažil zastavit, ale ona utekla. Běželi jsme opět za nimi. Cestou jsme je potkali, jak jí a ještě Mike a Bell nadává, že po škole vodí kočky, že se to nesmí. Když si dostatečně zanadával, pokračoval v cestě a my za ním. Šel na střechu. Krčili jsme se u zdi a dávali pozor, aby nás neviděl. Zašel do jednoho ze vchodů. Když jsme vešli za ním a nahlédli do místnosti, kam vešel, uviděli jsme něco jako.. no, jako kabinet to vážně nevypadalo, spíš jako nějaké menší skladiště.


Tak tak jsme stihli utéct, aby si nevšiml, že jdeme za ním, trochu se ale bojím, že nás viděl. Potom se v té místnosti zavřel a my měli smůlu. Čekali jsme na lavičce opodál, až vyjde ven, abychom se mohli podívat, jestli náhodou nenechal otevřeno. Když konečně vylezl z té zašívárny, docela pochybně se na mě podíval. Já bych se asi tak divně koukala, kdybych někoho viděla už po desáté za den. Dveře byly bohužel zamčené. Šli jsme tedy na večeři a po večeři se opět vydali za Claphamem. Jenomže jsme to udělali dost nešikovně, vypadalo to, že si všiml, že ho sledujeme, protože se zastavil hned na začátku schodů do sklepení. Vyběhla jsem rychle nahoru, protože to zavánělo průšvihem. Matt se ale pořád neobjevoval, takže jsem se za ním po chvíli rozeběhla. Našla jsem ho, jak mluví s Claphamem. Když odešel, dozvěděla jsem se, že prý ho C sledoval a potom ho zastavil s tím, proč za ním pořád chodíme. Matt se z toho nějak vymluvil, že jde čekat na Lin před kolej. Chvíli jsme se dohadovali, co dál, až jsme došli k závěru, že nejlepší bude říct to profesoru Coldwellovi. Když nám konečně, asi po minutě klepání, otevřel dveře kabinetu, vypadal dost rozespale. Řekla jsem mu o tom, co jsem viděla. Mám pocit, že mi tak úplně nevěřil. Ale slíbil, že si promluví s Curtisem.


Seděli jsme kolem 11 ve společenské místnosti, beze slov, jen jsme tak trochu pospávali u stolu.. když jsme najednou za sebou uslyšeli velmi tiché kroky. Zavolala jsem do tmy, jestli tam někdo je, a z té tmy se vynořil.. Clapham. Vypadal vážně hodně nepřátelsky. Ptal se po Cari. Všichni jsme mu řekli, že nevíme, kde má pokoj. Bylo vidět, že poznal, že lžeme, protože jak už jsem si stihla všimnout, on není vůbec hloupý. Je dokonce dost chytrý, až mě to děsí. Sayuri odešla nahoru a on, aniž by se třeba zeptal, šel prostě za ní.


Nevím, co tam dělal, jestli prohledával každý pokoj, ale Cari tam nebyla. Když sešel dolů, rovnou odešel pryč z koleje. Všichni tam chvilku nejistě postávali a nakonec Sayuri a Danny vyběhli někam do temných chodeb hradu. Mohlo to být tak dvacet minut, když se vrátil Danny a zadýchaně nám sdělil, že Clapham se u knihovny tahá se Sayuri o její hůlku.


S Mattem i Dannym jsme běželi dolů. Jen co jsem je zahlédla, se zrovna otočili a šli nahoru. Hrozně jsem se lekla a najednou.. já nevím, jako by mi zdřevěněly nohy, měla jsem je hrozně těžké, do všeho jsem narážela. Málem mě chytil, ale nějak jsem se dokázala dobelhat do jedné vzdálenější chodby, protože dokonce i všechny podchody jsem nemohla projít - jako by tam byla nějaká neviditelná bariéra, ale jen pro mě, Danny i Matt tudy proběhli bez problémů. Vyděšená jsem se schoulila ke zdi a čekala.. a čekala. Bála jsem se, že se odněkud najednou vynoří Clapham a něco mi udělá, někam mě odtáhne a.. Po pár minutách se ale naštěstí objevil Matt. Dovedl mě do společenské, kde už nikdo nebyl. Díkybohu. Nebyla jsem schopná skoro nic říkat. Tolik věcí, tolik hrozných věcí, jsem nikdy v jeden den nezažila.
Jít spát mi přišlo jako dobrý nápad, který se ale hůř uskutečňuje. Místo toho jen ležím a přemýšlím. Zítra půjdeme znova za Coldwellem a jestli i nad tímhle jen mávne rukou, tak už vážně nevím.
Prý řekl Sayuri, že za to, co udělala, jí vyloučí se školy. Nevím za co, proč. Ale tohle on přece nemůže. Nemůže si tohle ani jako inspektor dovolovat, nebo může? Je normální tahat jedenáctiletou studentku na záchody? Přeměňovat se v Curtise, ano, to je určitě také naprosto normální, třeba mě to naučí, když ho poprosím!
Pane bože.. Jdu se pokusit usnout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Black Black | 3. června 2013 v 1:49 | Reagovat

...A za to vsetko moze jeden maly vylet na M(H)etle... *raketka a mesiac* :PP

2 KatherineStar KatherineStar | 3. června 2013 v 1:52 | Reagovat

Člověk týden chybí a o takových věcí přijde ! :D Tak to dnes napravím :D

3 Tvor s identickou DNA jedné druhačky Tvor s identickou DNA jedné druhačky | 3. června 2013 v 9:08 | Reagovat

Ten pocit, když se vaše jméno začne konečně po dlouhé době objevovat vv denících

4 Alfie Alfie | 3. června 2013 v 9:08 | Reagovat

To s těmi vlasy a vousy mě zarazilo. Sem tu postavu předtim nachvilku měl a asi to tam zůstalo. Vidíte to takhle častěji?
Pokud jo, je to chyba a ignorujte to prosím.

Jinak mám tvůj deník rád, líbí se mi jak píšeš. ;)

5 Někdo Někdo | 3. června 2013 v 9:57 | Reagovat

[4]: takže vydávání za Curtise nebyl účel?

6 Hayley Bettencourt Hayley Bettencourt | E-mail | Web | 3. června 2013 v 11:53 | Reagovat

*cejtí se jak děcko, kterýmu oznámili, že se nakonec nejede do Disneylandu*
Ne, ne, to mě vůůbec nezajímá, prostě se Clapham vydává za Curtise a hotovo, chyba nechyba! :D

7 Black Black | 3. června 2013 v 12:16 | Reagovat

[4]: To doprdele nieje žiadna chyba!! Sa nás snažíš len dopliesť čo, hahaha, to teda nie kamarát! To nieje chyba!! :-D Však počkaj, uvidíme kto sa bude smiať naposledy :PP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama