Brumbál zbaven funkce

6. června 2013 v 17:54 | Hayley |  1.ročník
Brumbál s profesorem Coldwellem měli pravdu. Už to bude jen horší.

Nějakou dobu se nic nedělo. Clapham se nezdál o nic méně ale ani o nic více podezřelý, než byl do té doby. Už dlouho zde panuje ona atmosféra, kterou bych nenazvala nijak jinak, než "klid před bouří". Myslíte si, že se nic neděje, ale cítíte to napětí ve vzduchu. Víte, že se něco stane.
Před pár dny u oběda se z rozhlasu ozval pan Záklapka. Jeho arogantní hlas se historicky poprvé rozléhal celou školou.
To, co jsme slyšeli, znělo spíš jako vtip, než důležité oznámení. Prostě jsme tomu odmítali věřit.


Ve Vstupní síni stál nějaký chlap a vyřvával na celé kolo Expresního Věštce. Matt vzal rovnou dvě čísla a rychlostí člověka, kterému za zády letí hejno včel, jsme vyběhli nahoru. Opravdu to tak bylo. Žádný vtip (jako by Clapham znal pojem "legrace"), Brumbál byl svržen. Už nebyl nikdo, kdo by mohl ochránit hrad od toho, co přicházelo. Inspekce se dále chystala vyhodit několik učitelů, o kterých si mysleli (a víš, deníčku, co znamená myslet), že nejsou dostatečně vhodní na svou práci. Mám ale tušení, že nešlo vůbec o to, jak dobře učí.


Kdo nás tedy potom bude učit, když polovina profesorů bude vykopnuta z hradu jako nechtěný pes přede dveře? Co to má, sakra, být? Vlastně mi docela dochází, proč se to děje. Všechno se začíná plnit. Pravděpodobně plán Rudých. Opět jsme se rozhodli jít za Coldwellem. Musí z nás být vážně nadšený, jsme tam jak stálí zákazníci v obchodě. Moc jsem z jeho rad nepochopila, vypadalo to, jako by se nemohl rozhodnout, jestli bude lepší čekat, až spadne hrad, nebo nás vyslat na jistou popravu a dát nám za úkol sledovat Claphama. Zkrátka jsme z toho moc moudří nebyli.


Večer nebyl o moc lepší. Přišel nás totiž opět navštívit náš starý dobrý přítel Záklapka. (Promiň, deníčku, že mu tak říkám, ale jednou jsem to slyšela od Jeffa a pokaždé, když to napíšu, mi je hned o něco lépe) Už zase se tvářil, jako by nás pozval na máslový ležák a pořádal oslavu narozenin. Vyptával se, co si myslíme o opatřeních, která podnikli. Nedokázala jsem ani hrát, že jsem s ní za jedno, protože kdybych se měla projevit má zlost vůči němu, asi bych měla síly za deset. Až podezřele moc často na mě zíral, byla jsem z toho nervózní, tvářil se, jako by něco tušil. Ale vůbec bych se nedivila, kdyby to tak bylo, úplně živě si ho dokážu představit, jak pod zastírákem špehuje u nás v pokoji.
Potom se najednou objevila paní profesorka Mang. Tedy, ne objevila, samozřejmě normálně vyšla po schodech. Jakmile přišla, pustila se do Claphama. Musím přiznat, že jsem nikdy nikoho neviděla pronést tak upřímnou a odvážnou řeč. Paní profesorka tam spustila dlouhý "projev", za který by si vážně zasloužila ocenění. Ale ne, opravdu. Alespoň někdo tam zůstal normální a nebál se vyjádřit svůj názor.


S Mattem jsme se domluvili, že bude nejlepší si s profesorkou promluvit, protože to je v téhle chvíli pravděpodobně jediný člověk, který nám může pomoct. Odvedli jsme ji nahoru do pokoje, kde jsme měli jistotu, že nás nikdo neuslyší a všechno jsme jí vylíčili. Každou věc, kterou jsme řekli profesoru Brumbálovi. Vypadala, že jí to dost rozhodilo.


Sice tušila, že Clapham není jen obyčejný inspektor, ale tohle si rozhodně nemyslela, že by mohl mít společného něco s Rudými. Radili jsme se o tom, co bychom měli udělat. Než jsme stihli dojít k nějakému závěru, profesorka, zřejmě vyčerpáním z množství informací, usnula. Uložili jsme jí teda děti, které přinesla sebou a odebrali se také spát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeff Jeff | 7. června 2013 v 16:30 | Reagovat

Jupí Jeffikova Záklapka se dostává už i do deníků :DDD

2 Hayley Bettencourt Hayley Bettencourt | E-mail | Web | 7. června 2013 v 17:45 | Reagovat

Jistě, pan Záklapka je geniální :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama