Nic přezvláštního se neděje

3. května 2013 v 17:28 | Hayley |  1.ročník
Nepsala jsem asi 3 dny, ani moc nebylo co, a pořád nějak není. Hodiny nám stále odpadají a já se jen toulám po hradě, vyzvídám od starších kouzla a čtu si. Před třemi dny za mnou přišla Cari, že má plán - vloupat se do kabinetu jednomu učiteli, tomu, o kterém je přesvědčená, že je to vlkodlak. Naštěstí po mně nechtěla, abych se tam vloupala s ní, ale jen abych ještě s Mike sehrála scénu, která ho měla vyhnat z kabinetu. To mi nepřišlo tak riskantní, takže jsem souhlasila. Dohodly jsme se, že se oblékneme stejně, aby byl učitel v případě nevydařené akce zmatený.
Chviličku před večerkou jsme se šli připravit -doběhly jsme s Mike na střechu, kde si sundala boty a začala se do nohy mlátit tancujícím kokosem. Pořád jsem měla hroznou potřebu se jí smát, i když měla chodidlo od toho mlácení úplně červené. Ale Mike mlátící se do nohy tancujícím kokosem byl opravdu nenahraditelný pohled.
Když jsme usoudily, že už je dost pozdě, seběhla jsem dolů ke kabinetu toho profesora (jeho jméno je myslím nějak jako Alfie, ale příjmení nevím) a asi deset minut čekala spolu s holkami, které se schovávaly za rohem. Jenomže v kabinetě zřejmě nikdo nebyl, protože na mé klepání nikdo nereagoval. Tak holky zkoušely(tedy, prefektka Clara z Mrzimoru) odemknout ty dveře, ale nešlo to - asi na ně bylo použito nějaké složité zamykací kouzlo, nevím. Asi po pěti minutách najednou Mitchie napadlo, že do kabinetu vede ještě jeden vchod, když se úplně obejde. Tak jsme tam šly(už i s Mike, kterou mezitím přestalo bavit čekat na střeše) a opravdu se tam dostaly.
Holky prohledaly všechno, co jen šlo, ale nic jsme nenašly. Jenom jsem zaslechla, jak něco vykřikují o ohnivé whisky. Také jsem si všimla, že Cari kousla nějaká kniha. Kousající kniha? Nechápu. Ale prostě jí kouslo něco takového, a když jsme vyšly z kabinetu, ruka jí začala divně otékat a z místa kousnutí vytékal hnis. Cari sice chtěla jít s holkami ještě do knihovny - do oddělení s omezeným přístupem, ale její ruka vypadala vážně špatně, tak šly holky bez nás a já našla nějakého učitele, který ji pak odvedl na ošetřovnu.

Včera jsem byla v knihovně a konečně si půjčila nějaké knížky, které jsem si potom vyskládala na stůl ve společenské a asi hodinu si jen četla.

Také jsem se díky Mattovi naučila vařit alespoň čokoládu, když už nám pořád odpadají lektvary.


A už umím přeměňovat jalko na banán a zpátky. Ale myslím, že to je asi tak jediná "zajímavost", o které můžu psát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama