Nejkrásnější oslava nového roku

19. května 2013 v 11:46 | Hayley |  1.ročník
Deníčku...(psát tohle do šešitu, jako by byl živý, mi vždycky přišlo divné, ale nebudu tě urážet)

Včerejšek byl.. překrásný. Jiné slovo bych pro to asi nenašla. Když ho srovnám s před před před včerejškem (snad je tam těch před akorát), je to silná konkurence. Ale řekla bych, že vítězí včerejšek.
Když jsem se ráno probudila, Matt ještě spal, tak jsem si šla sednou na chvíli do pokoje, protože na snídani už bylo pozdě. Trochu mě štvalo, že jsem se ho ani nezeptala, co se vlastně večer stalo a proč přišel s výrazem, jako by mu někdo vyvraždil rodinu, ale doufala jsem, že mi to během dne řekne. Mohlo být tak 10 hodin dopoledne, když se školou rozlehl hlas, že kdo chce, ať přijde pomoct na nádvoří s přípravami na ples. No, bylo by vážně divné, kdybych si to nechala ujít, takže jsem se přioblékla a vyrazila do boje. Stál tam nějaký pán a řekl nám jen, ať postavíme podium ze sněhu. Ze sněhu, cože? Moc se mi do toho nechtělo, protože jsem si nevzala rukavice, tak jsem tam jen tak chvíli stála a přemýšlela, jestli se mi chce mít omrzliny, ale potom mě najednou ze zamyšlení vytrhl Matt, který se na nádvoří objevil. To mě trochu popostrčilo, abych nebyla baba a šla taky pomáhat. Plácat sněhové bloky jsem sice nemohla, ale alespoň jsem dělala koule, na které jsem rukavice nepotřebovala. Myslím, že jsem jich za tu dobu, co jsme tam byli, udělala dobrých 500. Bylo to hrozně fajn, společně s ostatními dělat něco takového.

Jediné, co mě znepokojilo, bylo, když jsem uslyšela křik Lin z Mrzimoru. Křičela na Matta něco ve smyslu, jak to Bell mohl udělat. Vůbec jsem to nechápala, vždyť se s ní přece ještě nerozešel, nebo ano? Radši jsem se do toho nepletla, protože zaprvé, nevěděla jsem, o co jde, a zadruhé jsem to nechtěla schytat taky.
Zapomněla jsem i na oběd, a po delší době jsem byla už hodně hladová a zmrzlá, tak jsem odešla na kolej. Jakmile jsme se navečeřeli, šla jsem se převléct do šatů. Ano, do svých černých šatů, které vypadají jako na pohřeb, tak jsem to doplnila červeným pláštěm, čelenkou od Matta a náramkem od Jordyho.
Sešla jsem dolů a s Mattem jsme došli na místo, tam, kde jsme stavěli pódium. Bylo krásně ozdobené a na něm stálo pár lidí, pravděpodobně kapela. Zabrali jsme si s Mattem místo.

Docela dlouho se nic nedělo.. Potom, když konečně začala hrát písnička, jsme se Mattem zvedli, že si půjdeme zatancovat, ale jen co jsme si stoupli, si ho odvedla nějaká holka s červenými/růzovými vlasy. Odtáhla ho k Bell a ještě k Lin, která na něj ráno řvala a.. Já slyšela úplně všechno. O tom, jak Bell včera v noci potkal, jak ho to moc mrzí, že ví, že jí ublížil.. A mně to došlo. Včera večer ji potkal a rozešel se s ní. To mi nechtěl říct. Překvapeně jsem na ně zírala, jak se tam dohadují.
Přišlo mi, že ty holky se v tom vyloženě vyžívaly. Prostě mu to nemohly říct jednou, ale pořád dokola omílaly to samé a Matt se pořád dokola omlouval. Nakonec mu Bell vrazila facku. Myslím, že je dobře, že hned potom všechny odešly, protože by to pro mě asi nedopadlo dobře, kdybych tam nakvašená přiběhla a profackovala je všechny. Na druhou stranu jsem je chápala, když jsem se na to podívala i z jejich pohledu. Vlastně to bylo dobré jen pro mě a pro nikoho jiného, ostatním to jen ublížilo. Je to sobecké. Já jsem sobecká. Ale já to přeci nezačala, můžu za tom jenom proto, že existuju a že nejdu proti tomu, co cítím. Ach jo. Chudák Matt, musel si toho za ten den tolik vyslechnout.
Z repráků se ozval hlas zpěvačky, že se vyhlašuje soutěž o nejlepší taneční pár. Ani nevím jak, ale najednou jsme s Mattem stáli na pódiu. Připadala jsem si hloupě, protože vůbec neumím tancovat, ale jak se ukázalo, bylo to jen tancování ve smyslu, kdo udělá víc podivných výkopů a kdo přežije nejdéle.
Smála jsem se sama sobě, když mě napadlo, jak asi musíme vypadat. Tancovali i sněhuláci, úplně mě bolelo břicho, jak jsem zároveň tancovala a zároveň zadržovala smích. Můžu být ráda, že jsem tím svým představením nikomu neublížila. Nakonec jsme s Mattem obdrželi druhé místo. Myslím, že je to dobrý výkon, asi z pěti párů.
Když jsme sešli dolů z pódia, Matta si odtáhl Jordy. Neměl v obličeji zrovna přívětivý výraz. Hned mi bylo jasné, o co zase jde. Ale z dálky se zdálo, že mu to Matt vysvětlil a Jordy je v pohodě. Potom jsme s Mattem šli stranou od ostatních. Řekl mi, že se kvůli mně vzdal skoro všeho, ale že toho nelituje. Po chvilce tam přišel nějaký Zmijozelák, a byli to, spolu s Mitchie, jediní, kteří nám popřáli hodně štěstí. Hned mi to zvedlo náladu. Pověděla jsem Mattovi, že vím, že tohle přineslo a ještě přinese hodně problémů, ale že je to jedna z věcí, u které cítím, že je správná. Když jsem to řekla.. najednou mě políbil. Hned potom se omluvil, že to nejspíš trochu uspěchal, tak jsem mu s radostí pusu vrátila, abych ho přesvědčila o opaku. Přišla jsem si.. jak v nějakém filmu. Bylo to všechno tak krásné a neskutečné. Ani jsme se nenadáli a byla tu půlnoc a s ní i ohňostroj.
Všichni dělali jéé, áách a óóch, tak jsem se přidala. Byla to úžasná podívaná.
První rok v Bradavicích, a já jsem zamilovaná. Cože? Napsala jsem právě "zamilovaná"? Sakra.. Ne, to ne, tohle přece nemůže být tak brzy, to..
To je jedno. Nehodlám nad tím teď přemýšlet, protože mi hlavu zaměstnává spousta jiných věcí. Ty nejhezčí věci a myšlenky, jaké jsem kdy měla.
Usnula jsem spokojeně v Mattovo objetí. Teď, když píšu, ležím vedle něj. Ještě pořád spí. Vypadá tak hezky.. Dobře, přestanu se na něj upřeně a až moc nápadně dívat a pujdu ještě ležet. Klidně bych takhle proležela celý den. Neděle, áách..
Bože, prosím, ať tohle nikdy neskončí..
*namalovaná malá srdíčka okolo celé stránky*
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Storm Storm | 19. května 2013 v 12:19 | Reagovat

Huh.. :O

2 Selena Selena | 19. května 2013 v 16:59 | Reagovat

Mno dovol. Profackovat třeťačku? :D Spíš bys dopadaa ještě hůř, než Matt :D Ale jinak... Tvoje články jsou fakt dobrý :)

3 Hayley Bettencourt Hayley Bettencourt | E-mail | Web | 19. května 2013 v 17:16 | Reagovat

Já vim, ale musim si hrát na statečnou, ne?? :D Jo, to mi došlo, že by to se mnou moc dobře nedopadlo. :D A díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama